• Mokėkite grynais, kai gausite prekę
  • Pinigų grąžinimo garantija

Prekių: 0

Suma: 0.00 €


  Prisijungimas

Pristatymas per

1-3 d.

Pasitikrink savo pristatymo kainą

Plačiau

Giluminis impregnavimas

Giluminis impregnavimas – pati efektyviausia medienos apsaugos priemonė

Giluminis medienos impregnavimas kelis kartus prailgina medienos gaminių eksploatacinį laiką, nes impregnavimo skystis gali įsiskverbti  pilnai per visą balaną (III klasė ir aukštesnė) ir todėl mediena įgyja itin didelį atsparumą drėgmei, saulės spinduliams, grybeliams, puvėsiams, bakterijoms ir net termitams. Grybai medienoje veisiasi, kai drėgnis didesnis nei 22 – 23%. Medienos paviršiuje atsirandantys grybai ir pelėsių sporos ardo medieną, mažina jos tūrį ir tankį, o nesiėmus priemonių, medį pūdo. Giluminis medienos impregnavimas nepakeičiamas tuomet, kai medieną ardantys faktoriai yra itin agresyvūs (mediena yra po atviru dangumi, nuolat veikiama drėgmės ar turi kontaktą su žeme ). Dėl antiseptikuose esančių biocidinių medžiagų poveikio, biologinių medienos ardytojų vegetavimas sustabdomas. Giluminis impregnavimas medienai suteikia itin stiprų antiseptinį poveikį ir net veikiant patiems agresyviausiems atmorfesos faktoriams (sąlytis su žeme, ar gėlu vandeniu) tokia mediena tarnauja 15 – 20 metų, esant palankesnėms sąlygoms – garantinis laikotarpis net iki 60 metų! Giluminis medienos impregnavimas yra pati efektyviausia šiuo metu esanti impregnavimo technologija.

Kaip atliekamas giluminis impregnavimas?

Giluminis medienos impregnavimas yra atliekamas su „Tanalith E“ antiseptiku. Jis atitnka EU direktyvą Nr. 2006/139/EC , jame nėra draudžiamų naudoti chromo, arseno, vario (CCA) junginių, taigi atitinka vietinius ir tarptautinius sveikatos bei gamtosaugos reikalavimus. "Tanalith E" tirpalas yra "Arch Timber Protection" – pasaulinio lygio medienos apsaugos priemones gaminančios kompanijos produktas. Pagrindiniai šio konservanto komponentai – varis ir aktyvūs biocidai. Giluminis medienos impregnavimas yra atliekamas, kuomet mediena išdžiovinama iki 25 % drėgnumo. Esant tokiam drėgniui, iš medienos ląstelių gali būti efektyviausiai išstumiamas oras ir tarpai užpildomi antiseptiku. Giluminis medienos impregnavimas gali būti skirtingų klasių. Kad medienos apsauga būtų efektyvi, klasė negali būti žemesnė, nei numatyta pagal normas. Žr. apačioje. 

Normos ir standartai
Medienos pirkėjas turi tiksliai nurodyti kokio impregnavimo jis pageidauja. Lengviausias būdas tai padaryti yra vadovautis EN standartu. Šį standartą yra aprobavęs Europos Standartizacijos Komitetas ir jo privalo laikytis visos Europos Sąjungos (ES) narės. EN standarto pagrindą sudaro 4 rizikos ir 8 skvarbumo klasės. Rizikos klasės apibrėžia kur bus panaudojama mediena. Skvarbumo klasės nurodo kiek giliai impregnavimo skystis įsiskverbia į medį.

KLASĖ APRAŠYMAS BIOLOGINIAI VEIKSNIAI GAMINIAI
I Virš žemės, esanti tik sausoje aplinkoje Vabzdžiai Vidiniai stalių gaminiai, tarpinės grindų detalės
II Virš žemės, po stogu, atsitiktinis drėgmės veiksnys. Vabzdžiai ir grybiniai organizmai Čerpinės lotos, plokščių stogų detalės, karkasinių namų detalės, detalės kur yra kondensacijos rizika.
III Virš žemės, neuždengta, esanti lauke, bet nekontaktuojanti su žeme Grybiniai organizmai Išorės stalių gaminiai, tvorų skersiniai, vartai, terasos, žaidimų aikštelėms
IV Kontaktas su žeme ar su gėlu vandeniu. Grybiniai organizmai Tvorų kuolai, dangų detalės, poliai, pabėgiai.
 

Užsisakykite pavyzdį

  • - Jei Jums reikalingi keli pavyzdžiai, pakartokite savo užsakymą tiek kartų, kiek reikia pavyzdžių.
  • - Kaina su siuntimu per kurjerį 5€